"Sobotnie pogotowie twórcze" warsztaty plastyczne dla dzieci

04.03.2023
godz. 12:00 „Szkic i więcej nic?"

 „Szkic i więcej nic?"

Do czego służy szkic? Czy może zastąpić fotografię z odwiedzanego miejsca, być pamiątką z podróży? Od czego artysta zaczyna szkicowanie? Od linii, a może od punktu? Jaka jest droga od szkicu do skończonego dzieła? Odpowiedzi poszukamy podczas zwiedzania wystawy czasowej poświęconej twórczości pejzażowej Jan Cybisa. Sprawdzimy, które miejsca artysta chętnie szkicował. Zastanowimy się także, czy szkicowanie może być pasją, czy może łączyć ludzi. Porozmawiamy m.in. o działaniach miłośników tzw. miejskiego rysowania (ang. urban sketching).

Czy do szkicowania potrzebny jest talent plastyczny? W trakcie rysunkowych gier i zabaw postaramy się udowodnić, że najważniejsze jest być uważnym i czerpać z rysowania przyjemność. A jeśli szkicować, to w szkicowniku, który każdy uczestnik w trakcie warsztatu plastycznego przygotuje i ozdobi. Zajęcia w ramach programu edukacyjnego tow. wystawie "Jan Cybis. Pejzaże"

 

Wiek: 6+
Liczba uczestników: 15 os.
Miejsce: ul. Ozimska 10, Galeria MŚO
Rezerwacja telefoniczna: Kasa nr tel. 77 44 31 754 (wtorek – sobota 9:30 - 16:50, niedziela 12:00-16:50)
Koszt: 20 zł/os.*
*Opolska Karta Rodziny i Seniora oraz Karta Dużej Rodziny uprawnia do skorzystania z 50% zniżki.
* bilet na warsztaty w muzeum uprawnia do zwiedzania wystawy czasowej oraz wystaw stałych eksponowanych w obiekcie, w którym odbywały się warsztaty. Bilet do wykorzystania wyłącznie w dniu realizacji zajęć edukacyjnych.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.