Edukacja

Małe i duże z Cybisem podróże - oferta edukacyjna dla grup przedszkolnych i szkolnych


Co można przywieźć z podróży? Pamiątkę, fotografię, a może… własnoręcznie namalowany obraz? Janowi Cybisowi, wielkiemu artyście urodzonemu we wsi Wróblin pod Głogówkiem, wyjazdy i wyjścia w plener dostarczały malarskich tematów i inspiracji do twórczej pracy. Na wystawie Jan Cybis. Pejzaże zobaczymy część tych miejsc, między innymi szczególne bliskie sercu artysty nadmorskie miejscowości, ulubioną Sądecczyznę ze Starym Sączem, miejsce urodzenia Wróblin, Głuchołazy, które szkicował podczas podróży po Opolszczyźnie, czy wreszcie Warszawę, w której mieszkał po wojnie. 

Podczas zajęć zajmiemy się fakturą, kompozycją dzieł artysty, kształtami i kolorem, a każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość stworzenia fragmentu przestrzennego pejzażu – miejsca, które lubi, do którego chciałby pojechać lub w którym chciałby zamieszkać (technika – farby akrylowe, kolaż). Prosimy o założenie ubrań, których nie będzie żal pobrudzić farbą.


Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego
Terminy do uzgodnienia, czas trwania zajęć: do 60 min.
Zajęcia realizowane od 13.12.2022 do 31.01.2023
Rezerwacja telefoniczna: Dział Edukacji Muzealnej, pon. do pt. godz. 7.30 do 15.00, tel. 77 44 31 761; lub e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl

Koszt udziału w zajęciach: 20 zł od osoby (opiekunowie grup wstęp nieodpłatny)


Foto. J. Cybis, Ustka – nadbrzeże, płótno, olej, 1963, wł. MŚO
 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.