Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /ahs31/_www/cybis/class/main.php on line 578
O portalu

O portalu

Portal www.cybis.pl w swoim założeniu ma być miejscem, w którym dostępna będzie wszelka wiedza dotycząca Jana Cybisa – jednego z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku.

Podstawowym jego elementem jest katalog kolekcji Muzeum Śląska Opolskiego – największej w Polsce muzealnej kolekcji prac tego malarza. Znajdziemy w niej dziewięćdziesiąt obrazów olejnych i 846 prac na papierze, a także niezwykle ciekawe dokumenty, osobiste przedmioty, przybory malarskie.

Docelowo chcielibyśmy, żeby w portalu znalazły się tez wizerunki prac z innych kolekcji – prywatnych i publicznych oraz wszelkie dostępne teksty – popularnonaukowe i naukowe dotyczące Jana Cybisa. 

Reasumując – celem ostatecznym jest stworzenie jak najszerszego kompendium wiedzy na temat życia i twórczości artysty.

Osoby i instytucje, które chciałyby współpracować przy tworzeniu portalu serdecznie zapraszamy, dane kontaktowe w zakładce „kontakt”.

Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.