Ta strona korzysta z ciasteczek zgodnie z naszą polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się z jej postanowieniami.
Kolory, słowa, fragmenty, nowe sensy. Warsztaty kolażu
w ramach cyklu "Sobotnie pogotowie twórcze"
Trochę słów, trochę obrazów, trochę kleju i… mnóstwo wyobraźni! Zaopatrzeni w te przybory w ramach sobotniego pogotowia twórczego stworzymy wyjątkowe kolaże, które będą okładkami notatników. Jakie nowe połączenia powstaną z malarskich plam Jana Cybisa i słów wyjętych z jego notatek? Przekonajmy się w działaniu.
Termin: 16.11.2024, godz. 12.00
Wiek: 5+ (dzieci w wieku przedszkolnym pozostają pod opieką jednego dorosłego opiekuna)
Udział bezpłatny, zapisy online na stronie www.muzeum.opole.pl ub w kasie muzeum tel. 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt. - niedz.)
Liczba uczestników: 15 os.
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
Prowadząca: Justyna Oleksy
--------------------------------------------------------
„Chciałbym mieć pół Luwru w domu". Jan Cybis – zachwyty i inspiracje
oprowadzanie połączone z czytaniem fragmentów tekstów artysty i warsztatami blackout poetry
Jan Cybis – człowiek o niezwykłej charyzmie i szlachetnej postawie artystycznej. Mówiono o nim: Jan Kapista, Profesor. Jakie dręczyły go malarskie niepewności, a co należało do inspiracji największego polskiego kolorysty? Zaglądamy do pracowni mistrza, otwieramy jego notatnik. Słowa mięsiste jak barwne plamy. Narracja gęsta jak olejna farba. Zapraszamy na spotkanie z malarskim słowem i warsztatowe poszukiwania w technice blackout poetry.
Termin: 16.11.2024, godz. 15.00
Grupa odbiorców: młodzież, dorośli
Udział bezpłatny, zapisy online na stronie www.muzeum.opole.pl (link do zapisów) lub w kasie muzeum tel. 77 443 17 54 (Kasa Muzeum wt. - niedz.)
Liczba uczestników: 20
Prowadząca: Justyna Oleksy
Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10
----
Justyna Oleksy – zawodowo związana z Pawilonem Czterech Kopuł. Założycielka Teatru Czterech. Porusza się w przestrzeni performansu i edukacji.
W praktykach twórczych eksploruje obszary połączeń między dziedzinami sztuk. Rozmiłowana w żywiole słowa, jego przemian i możliwości. Współpracuje z Muzeum Śląska Opolskiego – powołała grupę twórczą PRALNIA, działającą we wnętrzach Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9.
Absolwentka filologii polskiej (specjalizacja: sztuki widowiskowe) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (specjalizacja creative writing).
We współpracy z wieloma instytucjami kultury (m.in. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Muzeum Śląska Opolskiego, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Otwarta Papiernia w Jeleniej Górze, Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Teatr Miejski w Gliwicach, Fundacja In Situ w Sokołowsku) podejmuje i prowokuje współprace w obrębie słowa i teatru, działań wywiedzionych z energii dźwięku i ruchu.
Praktykę zawodową łączy z twórczą, tworząc w muzeach i galeriach performanse o naturze site-specific, będące odpowiedzią na narracje poszczególnych wystaw.
Dotyka ruchu, słowa, teatru i sztuki współczesnej.